| Bogdan26071999 a întrebat:

Curând am suferit o entorsa la genunchi. Problema e ca nu pot sa îndoi prea bine piciorul, e normal? Și un remediu ceva pentru umflatura? Și cam cât ține recuperarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| QueenOfLeon a răspuns:

Miscarea trebuie sa fie limitata. Poarta genunchiera elastica si utilizeaza un unguent antiinflamator (ex: sindolor gel). Ar trebui sa se vindece complet in cateva saptamani.

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Ai rabdare. Depinde de cat de grava este entorsa.
Este oarecum normal sa nu poti indoi piciorul, daca nu iti revii, du-te la doctor.