| anonim_4396 a întrebat:

Daca a ejaculat in prezervativ sunt sanse sa raman insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai daca nu s-a rupt si nu era spart, cu siguranta nu ai cum sa ramai insarcinata, cati ai ai draga?
O zi buna sa aihappy

| 95alina a răspuns (pentru caramela):

17 si 5 luni

| caramela a răspuns (pentru 95alina):

Multi inainte si mai multa atentie!

| MMihai a răspuns:

Sunt foarte multe metode de evitare a unei sarcini nedorite și se folosesc simultan cel puțin 3 dintre ele, în același timp.
Nu este problema mea că tu te-ai apucat să faci sex fără să cunoști și fără să utilizezi asemenea metode!

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu ai tinut loc de prezervativ nu sunt asemenea sanse.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă prezervativul NU este rupt/fisurat, atunci NU există risc de sarcină!

Cea mai SIGURĂ metodă contraceptivă este folosirea prezervativului, deoarece are DUBLU rol : previne o eventuală sarcină, DAR previne şi infectarea cu diverse boli cu transmitere sexuală ( BTS ) – la o utilizare CORECTĂ!

De aceea, recomand NEAPĂRAT folosirea PREZERVATIVULUI ( alunecarea va fi mai uşoară, eviţi riscul de sarcină şi diverse boli cu transmitere sexuală ) – mai ales în cazul unei noi relaţii, sau o relaţie „pasageră" ( ori una sub semnul întrebării )!

Dar e foarte important să fiţi ATENŢI la modul de "manevrare" a prezervativului ( deschiderea lui şi "montarea", apoi e importantă mărimea, şi nu în ultimul rând "demontarea" acestuia ) - de asemenea, recomand VERIFICAREA prezervativului după FIECARE "partidă" ( să nu se fi rupt/tăiat; se poate verifica atât vizual, cât şi prin umplere cu apă ) - pentru mai multă siguranţă!

Dacă folosiţi prezervativ de fiecare dată şi la fiecare "număr/partidă" ( ATENŢIE la modul de manevrare/desfacere şi "montare/demontare" ) NU există risc de sarcină ( siguranţă de 99-100 % ), DAR ( repet ) preferabil să-l verifici după partidă!

Toate cele bune.

| Oana92 a răspuns:

Daca prezervativul nu era rupt nu ai cum sa ramai insarcinata!

| Jackul336 a răspuns:

Da,nulehappy

| AndreiuuMrrr a răspuns:

99.9 % esti insarcinata

| Eusebiu_Victor_1987 a răspuns:

Sanse sunt! Daca ati verif. Prez. dupa/inainte de folosire si nu era "fisurat", atunci totul e ok! Oricum, bv tie!

| Ilusi00n a răspuns:

Nu,nu sunt sanse laughing

| kiss69kiss a răspuns:

Nu,decat daca s-a rupt.