| AnDrU30 a întrebat:

Am o intrebare la care va rog sa raspundeti fara glume, sau alte lucruri de prost gust. Am avut contact sexual cu iubitul meu si dupa ejaculare (AM folosit prezervativ si tot in prezervativ a ejaculat) el a mai continuat penetrarea. Sunt sanse ca sa raman insarcinata? Nu vreau acest lucru.

Răspuns Câştigător
| BxMariia a răspuns:

Buna! Din cate vad, ai folosit prezervativul, deci nu ai nici o sansa sa ramai insarcinata happy
Bafta :*

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca nu intelegeti pericolul la care v-ati expus prin continuarea penetrarii dupa ejaculare, deoarece acel rezervor special pentru sperma cand este umplut in urma ejacularii, prin frecare/comprimare se poate rupe foarte usor. In instructiunile de folosire se precizeaza ca dupa ejaculare este recomandat sa se termine continuarea penetrarii. Fiti multumiti si bucurosi ca deocamdata ati scapat. Ar fi bine/recomandat sa nu repetati astfel de experimente in viitor.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat si dupa prima ejaculare ati continuat cu acelasi prezervativ, sansele de a ramane gravida sunt minime.

| lpavel a răspuns:

Daca inainte ati facut-o fara prezervativ, da, sunt sanse sa ramai insarcinata chiar daca nu a ejaculat in tine tot sunt sanse, mai mici dar sunt!

| TPUuser199 a răspuns:

Daca prezervativul nu s a spart, nu sunt sanse stai fara frica :*

| Klandestin a răspuns:

Depinde, posibil... ati verificat prezervativu dupa? Poate era spart.

| AnDrU30 explică (pentru Klandestin):

Verificarea prezervativului e un fel de regula la noi. Nu era spart, doar ca ne-am speriat amandoi, desi eu cred ca lichidul acela era din vaginul meu.

| DrWhoeverIam a răspuns:

Daca ati continuat contactul sexual cu prezervativ dupa ejaculare, nu ai nici ceea mai mica sansa.(In caz ca nu s-a spart/rup prezervativul) In schimb daca a scos prezervativul imediat dupa ejaculare si a continuat, da, sunt sanse!