| 20thoughts a întrebat:

Daca acum 3-4 zile am vomitat am voie sa mananc fulgi de porumb? Tin regim

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| liliacALB a răspuns:

Da ai voie fulgi de porumb. Ideea e sa nu mananci deloc gras, apoi foarte important, mesele sa fie reduse cantitativ. Daca nu te saturi mai ia o masa peste 2-3 ore. Dar nu mult deodata! Ceaiuri recomandate, cred ca stii deja: sunatoare, galbenele, ceai verde. Iti va trece totul in max 2 zile de acum incolo.

6 răspunsuri:
| DushulRece a răspuns:

Doamne ce intrebari

| 20thoughts explică (pentru DushulRece):

Doamne ce intrebari... Poate eu nu am voie si nu am de unde sa stiu! De ce mai comentezi daca nu ai raspuns pentru intrebare?

| DushulRece a răspuns (pentru 20thoughts):

Ti se pare ca sunt medici pe TPU? Ti se pare ca daca unul iti zice DA AI VOIE, esti mai linistita? Ti se pare ca daca a raspuns RAV ala care are 11 ani, esti in siguranta? E greu sa te maturizezi oare?

| 20thoughts explică (pentru DushulRece):

Atunci de ce mai exista categoria Sanatate? Nu pentru asta e? Am pus intrebarea asta ca eu vomit de la unele lucruri si nu sunt sigura daca am voie sa le mananc! E asa de greu?

| DushulRece a răspuns (pentru 20thoughts):

Categoria EXISTA, dar cei care iti raspund nu sunt avizati nu intelegi?

| RawkFX a răspuns:

Da de ce nu ai voie sa vomiti de mai multe ori intr-o zi.