| OhMyGod a întrebat:

As putea slabi daca mananc doar fulgi de porumb? Ce alimentatie imi puteti recomanda pentru a slabi cat de cat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DiazAndreea a răspuns:

O alimentatie cat mai sanatoasa si fara grasimi, cum ar fi: o salata verde cu porumb si piept de pui la gratar sau fiert, poti manca caise deshidratate, daca mananci grefa rosie te va ajuta la slabit si dupa ce faci un pic de efort sa bei un pahar de limonada neindulcita accelereaza procesul de slabire. mult ceai verde adica o cana dimineata si una seara, pe cea de seara o poti inlocui cu ceai de menta pentru a nu avea probleme cu arsurile la stomac. fara ciocolata, fara alcool, poti manca legume fierte, omleta de brocoli( brocoli se fierbe mai intai vreo 10 min maxim) peste pe gratar, in general carne alba. sper ca te-am ajutat un pic. eu sunt la dieta trebuie sa slabesc 15 kg si din cate am avut am slabit 5 kg in 1 saptamana mancand sanatos. sa nu te infometezi, adica daca tie foame dupa ora 6 e bine sa mananc un fruct altfel vei avea probleme cu stomacul si cand mananci se depun mult mai repede grasimile. bafta

2 răspunsuri:
| EkaBuBu a răspuns:

Nuhappy

| Empathizer a răspuns:

Ar fi o mare greseala sa mananci numai fulgi de porumb. Porcii se ingrasa cu porumb, nu stiai? Iar fulgii de porumb sunt si indulciti cu zahar, pe deasupra.

Ca sa slabesti, bea doar apa, mananca de 3 ori pe zi si renunta la bauturile si alimentele care contin zahar, intr-o forma sau alta. Adica zahar, zaharoza, dextroza, maltoza, malto-dextrina asa cum sunt trecute pe etichetele produselor.
Intr-o cura de slabire, cea mai buna bautura e apa si cele mai sanatoase dulciuri sunt fructele crude.