| robirobi a întrebat:

Daca ai avea un contact sexual si te gandesti ca poate ramai insarcinata si te gandesti a doua zi sa iei pilula de a doua zi si iti vine menstruatia ce faci?
mai poti lua pilula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai are rost sa iei pilula. Te intorci la medicul care ti-a recomandat pilula si ii spui ca a aparut menstruatia. el te va invata ce e de facut.

| valy a răspuns:

Dar mai bine folositi un prezervativ ca e mult mai sanatos...si daca vrei intr-adevar sa iei si pastilutza o poti luawinking

| alexxaz a răspuns:

Daca a doua zi iti vine menstruatia nu mai are rost sa iei pilula pentru ca rolul acesteia este de a provoca menstruatia mai repede decat ar veni normal cu ajutorul unor hormoni din continut. Nu iti face griji, totul e ok, ai sa vezi!