| Demeister a întrebat:

Dacă ai cancer la testicule în fază terminală, de ce mori?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca, in aceasta faza finala.cancerul a facut metastaze,adica s-a multiplicat la diferite alte organe vitale,ca plamani, stomac, oase, creier, etc. si cand aceste organe cedeaza, omul moare.

3 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Pentru ca, de obicei, cancerul metasteaza in organism.

| Kaℓi a răspuns:

Ce intelegi tu prin "faza terminala"?

| OnuOnulică a răspuns:

Mori pentru că, cancerul s-a dezvoltat și la alte organe din corp.