| anonim_4396 a întrebat:

Acum putina vreme am aflat ca mama unui coleg are cancer in faza terminala straight face sad ce inseamna asta cat mai poate trai?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de multe lucruri: ce fel de cancer, ce intelegi prin faza terminala (metastaze unde?), cum raspunde la tratament. Variatiile pot fi mari in functie de acesti parametri, intre cateva zile si un an.

| Amelya02 a răspuns:

Mai are de trait putin.

| gaby1609 a răspuns (pentru Amelya02):

Putin adica aprozimativ cat? jumatate de an, un an, 5 ani?