| Andya a întrebat:

Am si eu o intrebare : "Cura cu struguri" a Johannei Brandt da rezultate si la bolnavii de cancer din faza terminala? straight face. Sunt disperata, vreau sa gasesc o solutie. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu da rezultate reale in absolut nimic. Din pacate, oamenii nu stiu nimic care sa poata salva un bolnav ed cancer in faza terminala. A-l chinui cu cure ciudate si fanteziste in loc de a-i oferi confort fizic, iubire, indeplinirea tuturor dorintelor, chiar in ceea ce priveste mancarea mi se pare o cruzime inutila.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Pentru ca nu este un tratament.Inca nu s-a gasit tratamentul pentru cancer in aceasta faza.

| doctorandus a răspuns:

Daca medicii nu mai pot face nimic, strugurii nici atat.

| Azµre a răspuns:

Dacă medicina nu a putut face nimic, ce te face să crezi că strugurii vor face ceva?

| Andya explică (pentru Azµre):

Daca medicul a fost de-a dreptul IDIOT si l-a operat in sictir si i-a inrautatit situatia, de ce nu m-as zbate?! Incerc orice, astept totusi un miracol. Nu conteaza cat de stupid ar suna.

| Azµre a răspuns (pentru Andya):

Miracolul poate veni din partea altui medic, dacă unul a fost idiot nu înseamnă că toți sunt la fel.
De la struguri crede-mă nu are ce să se înbunătățească.
Dar fără supărare de ce fel de cancer vorbim?

| doctorandus a răspuns (pentru Andya):

Nici automobilele nu pot fi toate reparate, darmite oamenii, care sunt mult mai complecsi ca masinile. Medicii pot depune efort, dar nu garanteaza rezultatul. Daca acel cancer se raspandise inainte de a fi extirpat si normal ca operatia n-a m-ai ajutat la vindecare. Tratamentul medical al cancerului este inca rudimentar: cancerul este taiat, otravit sau ars cu radiatii, iar cine incepe devreme si are noroc scapa. Daca ar fi functionat cura cu struguri n-ar mai exista suferinzi de cancer, toti s-ar fi lecuit pana acum. Cu cat mai mare e minunea, cu atat mai restrans e publicul.

Nu eu am scris "m-ai" mai sus, ci tampenia de corector ortografic.

| Andya explică (pentru Azµre):

Cancer la vezica extins si la colon.

| Azµre a răspuns (pentru Andya):

Îmi pare rău, sincer... dar nu știu ce ai putea face, poate un miracol sau un tratament în afară că la noi n-ai ce face.

| Andya explică (pentru Azµre):

Ar mai fi fost sperante, dar daca acel doctor imbecil l-a operat a 2a oara in bataie de joc, a facut scandal din cauza banilor(12 milioane!) si care corbeste in ultimul hal cu pacientii oh go on.Si-a batut joc de sansele lui straight face. Acum astept un miracol straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Din păcate nu!
Dar dacă medicii nu mai pot face nimic în faza terminală, chiar crezi că strugurii ăia for face ceva?
Fii cuminte, nu mai există nici o soluţie.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

Merita incercat orice cateodata mai da rezutate dar asta decide numai al se sus.

| AlexanderDetox a răspuns:

Sfatul este sa mergi la alt medic. Totodata, eu lucrez la o firma producatoare de produse facute din zeolit pur. Avem contract si cu Institutul Oncologic din Cluj-Napoca, s-a dovedit ca zeolitul incetineste foarte mult dezvoltarea celulei canceroase. Acuma depinde foarte mult daca face citostatice in momentul de fata, si daca face, din cat in cat e sedinta. Daca doresti mai multe detalii, ma poti contacta la 0364 140 789 sau 0752797267.