| deuceD a întrebat:

Daca ai cancer la un testicul acela e mai mic? mai mare? sau egal cu celalalt?happy sunt cazuri in cara sa ai un testicul mai amre decat celalalt

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Noimaru a răspuns:

In mod normal, testiculul drept e un pic mai mare decat stangul(nu cu mult), la fel este cu sanii la femei

4 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

E normal ca testiculele sa fie diferite ca marime. Tumorile testiculare sunt rare, insa e bine de stiut faptul ca in acest caz testiculul afectat creste rapid in volum si capata o suprafata dura si neregulata.

| Ralucutza a răspuns:

Cancerul nu se leaga de marimea testicului. Pot sa fie amandoua de aceeasi dimensiune si sa existe cancer doar la unul din ele.

| claudia_9559 a răspuns:

Sunt si cazuri cind sunt inegali, daca ai suspiciuni mergi la un medic sa-ti recomade un urolog sau sa faci o ecografie la organele genitale

Răspuns utilizator avertizat