| fischer3 a întrebat:

Daca ai febra, ce tip de baie trebuie sa faci? Apa calda sau rece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Temperatura corpului poate sa scada si poti scadea febra cu o baie rece, dar trebuie sa stii prima data ce provoaca acea febra si sa tratezi cauza, si doar dupa sa tratezi si febra.
Multa sanatate.

6 răspunsuri:
| TFKatarina a răspuns:

Cu apa calda si pui bicarbonat si sare din aceea mare ca sa scoata raceala.

Răspuns utilizator avertizat
| FoxyMyHero a răspuns:

Amandoua! Si mie mi-a facut tata când eram mai mic. Dar nu mai stiu sigur cum era si nu vreau sa iti dau informatii eronate. Din cate imi aduc aminte stateam 5 minute cu picoarele in apa rece apoi 5 minute in apa calda si repetam procesul de cateva ori.
Sau poti inveli picioarele cu o carpa inmuiata in apa rece si acoperit cu patura ca sa fie cald.
Sper ca te-am ajutat!

| fischer3 explică:

Mersi de raspunsuri! Craciun fericit!

| AngelaXoxOElena a răspuns:

Ar trebuii sa iti faci baie cu apa rece. Daca ai febra mare, apa rece o va scadea(sora mea e medichee hee

| Heinz12 a răspuns:

Caldă