| muschius a întrebat:

Daca ai frica cand vine unu si te agreseaza verbal, si dupa ti se face frica, dar nu are ala forta sau ceva, sau tie frica de bataie, cum poti sa scapi, n am eu are un prieten, si as vrea sa l ajut! Funda, pentru cel mai ajutator raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fafnir a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine, altefel iti va fi mereu frica, nu doar de violenta fizica, de orice. Apucate de un sport, asta iti va creste increderea in tine rapid. Cand simti ca esti gata sa iti dai duhul si apoi vezi ca ai reusit, ca poti mai mult decat te credeai in stare, asta numai practicand un sport o sa intelegi. Si sa fie sport adevarat, nu curling sau golf tongue

1 răspuns:
| OvidiuNumeDeTractorBack a răspuns:

Cel mai bun sport este inotul pentru cauza asta, iti va da incredere in tine si iti dezolta muschii si forta. Dupa mai are nevoie de tupeu si e gata sa invinga pe oricine, daca prefera sa evite lupta, atunci trebuie sa o ocoleasca sa ocoleasca cauza, dar decat sa iti fie teama mai bine iti invingi teama