| counterstrike96 a întrebat:

Sallut TPU/. am un prieten care vrea sa scape de teroare. el are 15 ani. adica cand vine un om spre el. el se sperie. pentru ca a primit multa bataie de la copii cand era mic... si el vrea sa schimbe asta pentru ca intra la liceu. a primit bataie 1-8happy. Cand se sperie e ca si cum ar vedea un zombielaughing. dar ii este frica sa nu-l loveasca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rmonster a răspuns:

Sa mearga la psiholog. Daca nu ii e frica si de el big grin laughing. Acum serios, o sa-l ajute asta.

5 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Nu a luat măsuri, dacă unu te face prost şi tu nu spui nimic sau râzi, el te va mai face şi in alt fel iar dacă tu nu vei reacţiona el v-a continua, îşi va bate joc de tine, dacă te loveşte în glumă tu nu faci nimic va continua, v-a prinde curaj şi va crede că te bate aşa mi-a făcut unu, mă injura mereu de mama şi mă lovea, eu nu reacţionam. Sfatul meu fii bărbat, acel copil care mă injura era mai mare decât mine cu 1 an, eram nervos şi mi-a zis ceva urât de mama până când m-am ridicat la el şi i-am dat vreo 3 pumni în gură şi l-am aruncat peste gard rolling on the floor).
Şi pentru prietenul tău să meargă la un doctor, e traumatizat.

| Aimèeeee a răspuns:

Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Se pare ca este traumatizat. Ar trebui sa se duca la psiholog.

| MădălinaDinu a răspuns:

Un psiholog l-ar ajuta.

| Cupcake666 a răspuns:

Baga id meu si vorbesc eu cu el big grin
sysycookie@yahoo.com

| ViorelPopa321 a răspuns:

Un psiholog il va ajuta. Poate urma de asemenea cursuri de autoaparare.Il vor ajuta suficientbig grin