| ElifElle a întrebat:

Daca ai o infectie puternica in corp (cancer) la ce analiza ar trebui sa iasa rezultatul ca ai sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| VyrusEleven a răspuns:

Vezi tu... Cancerul nu e o infectie, e o simpla degenerare a unui grup de celule care incep si se dezvolta descontrolat secand si deviind toate resursele catre ele, pana cand celulele bune mor. Cancerul se depisteaza prin mai multe tipuri de analize, dar cea de baza este analiza de sange. Oricum cred ca exagerezi. O infectie in corp nu inseamna cancer, poate fi o banala gripa, sau stiu eu vreun virus de sezon. Oricum sfatul meu e sa consulti pe cineva de specialitate, dar totusi stai linistita, mai mult ca sigur nu e nimic grav. Sper ca am raspuns intrebarii tale. Bafta

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Infectia nu este cancer. daca ai o infectie, ar trebui ca o hemoleucograma completa sa ridice suspiciunea si sa necesite analize mai tintite. Daca ai cancer, este posibil ca toate analizele obisnuite sa iasa negative si doar o biopsie din tumora sa aiba un rezultat concludent

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Prin mai multe tipuri de analize, asa se detecteaza un cancer.
Si infectia nu este cancer.
Te pup!