| RAY a întrebat:

Daca ai viermi intenstinali poti manca miere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mădă0611 a răspuns:

Da, poti manca si ciocolata, cica le plac dulciurile. laughing Mananca niste usturoi intai, cateva zile la rand (e bun si pentru sistemul imunitar, si pentru respiratie, dupa ce iti curata stomacul), si apoi mananca toata mierea din zona. Vezi sa iti schimbi lenjeria de pat, pijamale..., si spala-te des pe maini ca altfel iar o sa ajunga niste oua de "viermi intestinali" in gura si de acolo inapoi in "home, sweet home" (maţe).

| RAY explică (pentru Mădă0611):

Macar la ceva ne potrivm si mie si lor ne place dulciurile din pacate, ma lupt cu ei din aprilie, daca n-am luat tratamente, si atatea analize, si nimic, ma blestemat iahve cred

| Mădă0611 a răspuns (pentru RAY):

Neah, problema e ca chiar daca scapi de ei, daca nu iti schimbi lenjeria de pat, o sa iei iar oua de acolo si o sa ajunga iar in corp. Daca toata familia are, trebuie spalate toate lenjeriile de pat, cu tot cu pijamale si alte obiecte unde pot ajunge acele oua, de preferat temperatura apei sa fie ridicata, cam 60 de grade, si spala cu clor sau domestos cada, wc-ul, manerele de la usi, doar o data, pana scapi de oua, sau manerele le poti sterge cu spirt sanitar, si nu uita sa mananci usturoi, poti sa faci mujdei cu maioneza si-l mananci cu cartofi prajiti drooling, eu mananc pentru gust, mi-a luat foc limba, asa tare pisca. laughing Spala-te des pe maini, spala si ce bagi in gura, tenia se poate face de 10 metri, nu cred ca iti doresti asa ceva.

6 răspunsuri:
| Deyutza1039 a răspuns:

Da!

Răspuns utilizator avertizat
| edyutu a răspuns:

Intreaba un medicwinking

| mirela112 a răspuns:

Nu!