| anonim_4396 a întrebat:

Daca am acnee ce am voie sa mananc? Am observat ca mi-au ramas pete maro de la cosuri unele sunt si cu puroi.pe fata rar apar dar dispar si nu prea lasa semn in schimb pe corp am vazut ca mi-o ramas semne.cat timp dureaza aceasta acnee? Petele mai dispar? De la ce am facut-o? Stres? De la hormoni? De la glanda tiroida?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Maria9931 a răspuns:

Si mie mi-a ramas o pata mica maro de la un cos din trecut, si si ale mele sunt unele cu puroi...sau cel putin erau. Sa stii ca eu nu mai am cosuri de mult. Uite ce am facut ca sa scap de ele: in fiecare seara am pus pasta de dinti le fiecare cos in parte si in cateva zile dispareau, poate dura mai mult de cateva zile, dar o prietena de a mea a avut acnee si dupa o luna dupa ce mi-a ascultat sfatul s-a facut mult mai bine si inca continua sa faca asta si o ajuta enorm. Te sfatuiesc sa incerci si tu!

| anonim_4396 explică (pentru Maria9931):

Ok.multumesc frumos.happy sper sa nu dureze 5-7 ani ca la alte persoane aceasta acnee si sa imi dispara si petele.