| teiubescana a întrebat:

Daca am avut avort spontan si am luat ergomet si klacid si imediat am ramas insarcinata afecteaza cu ceva copilul?crying((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu stiu ce inseamna imediat. Dupa avort ai interzis complet la orice relatii sexuale 6-7 saptamani. Apoi e important sa te protejezi minim 6 luni. Daca ai respectat regulile si ai ramas insarcinata imediat dupa cele 6 luni, ai toate sansele ca sarcina sa mearga bine si copilul sa fie bine. daca nu ai respectat regula, e putin probabil sa poti duce sarcina la termen, iar daca o vei duce copilul va avea ceva probleme (fie malformatii, fie va fi mic, cu probleme de crestere, de imunitate, bolnavicios). Cele 6 luni trebuie respectate cu sfintenie, altfel te poti ennoroci pe viata, nenorocind si un copilas.

Abh
| Abh a răspuns:

Depinde la ce interval de timp ai ramas insarcinata. Trebuia sa stii ca nu ai voie sa ramai gravida 6 luni de la un avort.

| madagascar a răspuns:

Cu acesta intrebare te poate ajuta un doctor, de regula la inceputul sarcini copilul nu asimileaza substantele inhalate de tine, abia dupa ce se leaga prin cordon.