| anonim12msem09 a întrebat:

Buna,sunt însărcinată în 3 săptămâni aproape si nu am posibilitatea să fac un chiuretaj și nici să păstrez copilul, am luat acum 19 pastile diferite,încă nu și-au făcut efectul, credeți că mi se va provoca un avort spontan ceva? Ajutati-mă, va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ai 2 variante: faci avort medicamentos (adica mergi la ginecolog sau farmacie si iti da o pastila special pentru avort) sau pastrezi copilul si il dai spre adoptie.
Dar Doamne iarta-ma fetita, nu mai inghiti pastile dupa ureche, esti in jungla? Vrei sa mori? Cum naiba sa iei 19 pastile? Nu esti sanatoasa la cap? Exista o pastila special pentru avort, fa rost de aia si gata, daca te apuci sa bagi in tine fiecare pastila pe care o gasesti prin casa ai sanse sa o patesti grav.

| Andreeush a răspuns:

Pastilele alea nu îți vor provoca avort însă poți muri.
Câți ani ai?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Tu cred ca vrei sa mori, nu sa faci avort.

| SaraMinodora a răspuns:

Sa știi ca nu e ok sa iei atâtea pastile. Poti muri.Nu mai lua dacă ții la viața ta și du te la doctor!