| eubaiatulsexi a întrebat:

Daca am avut mana rupta acum 4 luni, am tinut-o in ghips 1 luna jumate am avut - o rupta la incheietura in ambele parti mai pot juca hand ball sau mai pot sa fac sala TPU?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Mai stai o perioada, inca vreo 1-3 luni. Nu cred ca are nimic, dar e mai bine sa mai astepti putin!

| SatanicBear a răspuns:

Poti, evident, dar pe riscul tau. Daca mai suferi o astfel de ruptura in aceeasi zona in urmatoarele 4-5-6 luni vei avea nevoie de operatie.