| eubaiatulsexi a întrebat:

Daca am avut maina in ghips 1 luna la incheietura mai pot face sala sau mai pot juca fotbal? A trecut 3luni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Keo111 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema.Pana se regenereaza osule bine sa nu faci presiune pe el.Doctorul tine ghipsul numai cat sa se prinda cat-de cat.Da dureaza cam 7-8 luni pana sa iti poti permite sa-l fortezi la maxim.Fa sport, dar cu prudenta(joaca fotbal, dar ai grija sa nu cazi pe bratul respectiv, sa nu stai in maini etc)

2 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Normal laughing dar mergi si fa un control de rutina macar la medicul de familie

| RandyMarsh a răspuns:

Cel mai bine este sa asculti de indicatiile medicului la care ai mers. Daca nu a fost ceva foarte grav, in mod normal nu ar trebui sa fie mari probleme.
Ai grija sa lucrezi cu greutati usoare pana ce intri iar in ritm, iar la cel mai mic semn de durere/inflamatie locala sa intrerupi antrenamentul si sa nu mai soliciti zona.