| StefanCS a întrebat:

Daca am avut varsat de vant si mi-a trecut, pot sa mai iau odata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| isabella_7213 a răspuns:

Nu niciodata. daca ai facut odata s-a terminat e o boala a copilariei care oai odata in viata. deci stai linistit nu mai poti lua.

ffunda?batting eyelashes

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar e putin probabil. Timp de 7 ani dupa prima infectie vei avea o imunitate solida, nu vei face din nou in nici un caz. Dupa aceea, e posibil sa mai faci boala o data daca ai imunitatea scazuta din alte motive.

| katy a răspuns:

Nu mai iei pentru ca este o boala a copilariei asa se spune si fiecare om o face dar o singura data in viata

| filipm2001 a răspuns:

Nu, varsatul de vant (sau varicela cum se mai numeste) se face o singura data. Ai scapatwinking

| aigi1 a răspuns:

nu, dar bunica mea a facut varsat de vant prima data la 72 de ani iar unchiul meu ieri la 43 de ani

| Stra1nul a răspuns:

Nu

| Andumin a răspuns:

Nu mai poti lua!

| PcDoctor a răspuns:

Nu varsatul de vant se ia doar o singura data de obicei in copilarie!

| TraficantuDePorumb a răspuns:

Nu, varsat de vant ai doar o data in viata. Odata ce-ai facut-o, nu ai cum s-o mai iei din nou ( de aceea li se mai spun si "bolile copilariei" ). Funda?

| Criss_BuBu_1992 a răspuns:

Nu e adevarat. big grin Am facut a doua oara, am fost la doctor si a zis ca e posibil sa faci de 2 ori.