| anonim_4396 a întrebat:

Daca am chist pilonidal si va trebui sa ma operez, cu anestezie in coloana nu?
Imi e frica sa fac operatia, am auzit ca poti ramane paralizat.
Sunt sceptic deoarece cred ca am probleme cu coloana, rareori ma mai doare, ba de la frig sau de la stat mult pe scaun.
Deci daca nu fac operatia ce pot sa patesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu fa timpenia de a te opera! Se poate scapa de el mult mai eficient fie cu masaj (nu, nu glumesc, dar trebuie sa gasesti pe cineva care chiar are habar ce face) sau - cum am facut eu - cu crema cu marul lupului.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Hai sa vorbim in privat te rog, ca eu am de luni bune problema asta.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Arunca-mi un mesaj.