| VasileAmadon a întrebat:

Dacă am dermatita și contactez corona virus, având în vedere că, din cauza dermatitei am sistemul imunutar varză pot avea complicații daca mi se ca transmite corona?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dermatita nu este o boala de plamani sau autoimuna care sa fie mortala pentru tine, in caz de contact cu virusul Corona.
Dermatita este o boala de piele, minora.
Cei acre vor fii afectati de corona virus sunt cei cu probleme mari de sanatate: cu probleme de plamani, astm, penumonii, fumatorii care fumeaza nictoina sau vaping cu substante chimice, habar nu au ca au deja plamanii afectati, cei cu cancer, leucemii, diabeticii samd.

| Violleta2022 a răspuns:

Ridica-ti sistemul imunitar!
Ia 10 grame de vitamina C pe zi - cate 2 grame la fiecare 3 ore, ca de iei mai mult odata poate produce un scaun diareic, asta fiind unicul efect negativ al megadozelor de vitamina C.

| alina2k18 a răspuns:

Cine ti-a zis ca ai sistemul imunitar varza din cauza dermatitei?
Ai vreo infectie in corp sau ce?
Trateaza-ti dermatita corect si o poti tine sub control, sunt mai multi factori care o agraveaza -> evita-i, daca tu crezi ca iti iei o crema si rezolvi pai... viseaza in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are legătură dacă aveai HIV sau boli autoimune atunci aveai probleme grave cu imunitatea mănâncă usturoi este bun pentru imunitate în fiecare dimineață câte un usturoi sau fructe ce conțin vitamina C
Mai periculoasa e gripa noastră decât acest covid19 diferența e ca se transmite mai ușor decât gripa clasica doar cei care au peste 70 de ani și cu boli gronice sunt expuși unui mare pericol gripa noastră o cauzat decese și printre cei tineri

| aimullah123 a răspuns:

Nu ai cum sa ai sistemul imunitar varza. Ai fi murit de multa daca ar fi fost asa.
Nici macar sa nu mai zici ca sistemul tau imunitar e varza pentru ca subconstientul nu stie de gluma. El face ceea ce ii spui tu.
Cat despre coronavirus, sansele ca dintre cati oameni sunt in tara asta, sa faci chiar tu, sunt foarte mici. Coronavirusul oricum e mai slab decat o banala gripa.

| MValentin a răspuns:

Daca ai sistemul imunitar varza ai mai multe sanse sa nu mori de coronavirus, ciudat, nu? Dar e adevarat