| daienush a întrebat:

Daca am facut ieri operatie de apendicita, pot sa mestec guma?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MrAnderson a răspuns:

Salut

Nu cred ca are vreo legatura una cu alta.
Poti mesteca linistita.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti dar sa nu faci excese

| drogh a răspuns:

Guma de mestecat este OK dar ai grijă cu apa minerală deoarece o să te umfli în burtă, şi nu doar cu asta, ci şi cu efortul să nu ţi se întâmple ceva!
În caz contrar, vorbeşte cu medicul.

| daienush explică (pentru drogh):

Mersi mult happy deci as putea sa mestec de aziwinking