| Kidda2 a întrebat:

M-am operat de apendicita acum o saptamana. dupa cat timp am voie sa beau apa minerala si sa mestec guma?:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine intreaba medicul care te-a operat.El este cel mai in masura sa iti dea aceste indicatii.

| Azµre a răspuns:

30 de zile!

| Irena97 a răspuns:

Dar cand iesi din spital nu iti spune doctorul ce si cum ai voie?

| ZambesteCuNoi a răspuns:

Mai bine sa nu folosesti deloc in vata ta acestea, si as recomanda oricarei persoane sa incerce sa le excluda din viata sa.

| xAmphetamină a răspuns:

Eu cred că este mai bine să te duci şi să intrebi un medic decât să îţi pui sănătatea în pericol.

| Andreea2606 a răspuns:

M-am operat si eu de apendicita acum cativa ani si iti spun sincer, mai bine lasa apa minerala. Te umfli in burta si te va durea ingrozitor. Incerca sa o iei incet o perioada. Cat despre guma de mestecat, cred ca e ok.