| Raulbucse2 a întrebat:

Dacă am fost lovit la nas o sa mi se schimbe vocea *practic sport de contact și o sa fiu mereu lovit* dacă mi se schimba vocea de la nas dacă fac operație o sa am vocea ca înainte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai daca esti lovit la ouă se schimbă vocea, devii fetiță.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o treaba nasul, cu corzile vocale, care sunt situate in gatul tau!
Poti sa faci cate operatii de nas vrei, fiindca vocea nu ti se schimba.

| Brizbriz a răspuns:

Da, EVIDENT
nu ma crezi, cauta app de inregistrare vocala, inregistreaza cateva cuvinte apoi blocheaza nasul cu degetele si inregistreaza aceleasi cuvinte, vezi cum te auzi inainte si dupa

insa e doar nasul infundat, atat, nu e o chestie permanenta, totusi daca o sa ai "placerea" pe termen lung, s-ar putea sa se modifice si corzile vocale, pentru ca, daca ai nasul infudat, atunci vorbesti altfel pentru ca te auzi pe tine insuti altfel