| Pinkvanilla9 a întrebat:

Daca am imediat 16 ani și sunt fata mai am șanse să cresc vreo 4-5 cm până la anul sau pana la 18 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de mostenirea genetica de la parintii tai.
In general, fetele cresc in inaltime pana la 16 ani, iar baietii pana la 18-20 de ani.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, mai ai șanse să crești, se pune problema, cu cât. Și chiar după 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta-ne dupa doi ani si ne spui.

| JamesWatson a răspuns:

Bună. Da este posibil. În general fie ca esti fata sau băiat doar la 20 de ani te opresti. Excepție fac accei copii care vin din familie in care ambii părinți sunt de mica înălțime.

| RaphahellDamian09 a răspuns:

Pana la 21-23 de ani o sa cresti deci cand ajungi la 23 de ani si o sa ai 1.50 asa o sa ramai

| XMegaXBR a răspuns:

Mai intai, ce marime ai?