| QuesT10 a întrebat:

Daca am 1.72 la 14 ani, exista ceva sanse sa cresc doar pana la 1.77(inaltime finala)?

Răspuns Câştigător
| GalwayGirl a răspuns:

Buna!
Depinde de fiecare persoana.Acum ai doar 14 ani, daca esti fata ai sa cresti pana la 16 ani, daca esti baiat cresti pana la 18!
Cu siguranta o sa mai cresti. Sunt peste 60% sanse sa cresti pana la 1, 77 sau chiar mai mult, depinde doar de organismul si genele tale!
P.S. Sper sa fi mandru/a, ca eu la 14 ani am doar 1.50. laughing))))

| QuesT10 explică (pentru GalwayGirl):

Sunt baiat, multumesc de raspuns, doar ca intrebarea era despre faptul ca nu vreau sa ma inalt foarte mult, prefer sa raman mic(adica sa nu mai cresc sau sa cresc foarte putin, sa nu trec de 1.77)....Am formulat eu prost intrebarea

3 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Fa podul si o sa vezi mici imbunatatiri.

| Yvonnnee a răspuns:

Da pana la vârstă de 25 de ani pot sa mai cresti.