| Abstract112 a întrebat:

am 14 ani imediat fac 15. Daca la dintii din fata, de sus am strunga, nu e mare deloc, doar putin dar vreau sa stiu daca mai am sanse sa dispara de tot sa am dintii drepti pana mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Pai, daca dintii aceia dintre care tu spuneai ca ai strunga sunt de lapte si trebuie scosi/schimbati, da, ai sanse sa dispara strunga.
Insa, daca astia sunt dintii tari, care ti-au crescut nu cred ca mai ai ce face. Poate la dentist se poate rezolva thinking e o problema legata de estetica.
Totusi la 14-15 ani ma indoiesc ca dintii din fata sunt de lapte, dar ma rog, cine stie.

| Abstract112 explică (pentru Artemisia):

Nuuu nu sunt de laptelaughing

| Bubu1234 a răspuns:

Te sfatuiesc sa consulti un medic stomatolog. Succes

| Anutssuu a răspuns:

sa dispara nu cred dar o sa ti se mareasca pe masura ce crestiwinking

| Adrian2 a răspuns:

Mergi la consultatie la dr. Mitrica Dan - Tel. 0724069129

Adresa: in centru, blocul de langa Englishpark cu magazinul Top Sport, pe latura care urca spre Casa Alba.