| anonim_4396 a întrebat:

Daca am înălţimea de 1.73, 76 de kg si 18 ani cât voi mai creşte cu aproximatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

De obicei între 18-22 ani băieții se cam opresc din crescut în înălțime, dar cât de mult crești depinde de mai mulți factori, cum ar fi cei genetici(dacă și părinții sunt înalți sau bunicii) și de mediu(ce nutriție ai avut sau ai sau dacă ai facut sau faci un sport precum baschet, volei, înot etc). Deci e cam dificil să aproximăm cam cât vei mai crește sau dacă vei mai crește

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cel mai probabil 10 cm asta daca si parintii tai sunt mai inalti ca tine, altfel greu mai cresti.

| anonim_4396 explică (pentru MihaiNicu23):

Ar fi super ok

| Marian2314 a răspuns:

Normal ca o sa mai cresti.Pana la 22 de ani ai timp!

| Noone09 a răspuns:

1.75 maxim 1.77

| nustiucesapunlanick a răspuns:

Nu mai cresti.

| Alexandru_Dedu_1989 a răspuns:

In teorie de la varsta de intre 18-20 de ani nu vei mai creste...dar s-ar putea sa mai cresti putin, 3-5cm.
Acum mai depinde si daca esti fata sau baiat, mai variaza, si nu imi pot da seama din poza si nickname happy