| caitlynnnnnnnnsjsjcie a întrebat:

Sunt fata, am 15 ani (in 4 luni fac 16) si am inaltimea 1.73 m. Tatal meu are 1.76 iar mama 1.57. Bunicii mei sunt si ei destul de scunzi (nimeni nu are mai mult de 1.65).

Intrebarea mea este: cat mai pot creste si pana la ce varsta? Si daca pot face ceva sa imi pot maximiza cresterea. Multumesc happy

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Până pe la 18-19 ani mai poți crește, însă tu nu poți face nimic să influențezi creșterea.

| lilith16 a răspuns:

Depinde, nu avem de unde sa ghicim, fiecare are modul de crestere diferit.

| Clytia a răspuns:

Da, normal mai crești până la 18 ani. Oricum, ești destul de înaltă.

| cristian200313 a răspuns:

Pana la 18 ani mai cresti happy