| pixeltinker a întrebat:

Daca am infecție urinară poate lua și partenerul? Iau antibiotic pentru 7 zile

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca infectia urinara este de natura bacteriana, da, va lua si partnerul de sex.
De aceea este indicat sa NU ai sex deloc, pana nu esti vindecata complet.

| ReddY25 a răspuns:

Doar prin contact sexual poate lua

| blackann a răspuns:

Nu

| dolph26 a răspuns (pentru blackann):

Sunt in cazuri foarte rare, doar dacă suprafața este infectata

| blackann a răspuns (pentru dolph26):

Ce "sunt"? daca este doar infectie urinara si atat nu se transmite prin contact sexual. infectia urinara nu este contagioasa.

| Annasicamy a răspuns:

Am avut recent dar al meu nu a luat