| alexandrubt13 a întrebat:

Pentru o infectie urinara ce recomandari,tavanic ca antibiotic si un naturalist urinal acut forte, poate imi recomandati un antibiotic bun si completare cu un naturalist

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Intreaba doctorul ce recomanda si cit timp, nu lua tu asa dupa ce spun altii.
Referitor la naturist, is bani irositi, foloseste acel antibiotic ceti recomanda doctorul si cam aia e tot.
Completarea aia ce spui tu, este exact pitol cu apa, dar na, daca ai bani si nu ai ce face cu ei, poti sa mai faci si o pomana de asta laughing sa dai la aia care fac chestiile alea inutile, macar ca sau chinuit sa le faca.

Ce te sfatui? Dupa ce faci tratamentu asta, adica dupa ce termini de luat antibioticul ce vei lua, mai stai asa vreo 2 zile, apoi fa iar test, sa vezi daca a trecut, sa te asiguri, pentru ca uneori pot ataca alte batcterii mai pitin comune, pe care un antibiotic de asta comun, nu le omoara, deci trebuie pentru alea ceva special.

Dar asta e asa ca idee, numa sa verifici iar, test de urina sa vezi daca s-a dus infectia, sa stai linistit.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Antibioticele se recomanda de medic, nu pe net.