| dani97 a întrebat:

sunt in clasa a 9-a si astazi nu am fost la scoala pentru ca am racit! medicul de familie mi-a dat scutire pentru 3 zile. ce ziceti, daca ma simt bine sa ma duc maine la scoala sau sa profit de zilele in care pot sta acasa? chiar nu stiu ce sa fac... nu am mai lipsit din ianuarie

8 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

laughing Si zici ca si in Ianuarie ai avut absente? Adica, tu in fiecare luna trebuie sa absentezi de la scoala?laughing
Acum serios vorbind, daca nu ai temperatura te poti duce. Ma stii, daca gasca ta se pune pe distractie, si tu nu esti prezent, n-o sa-ti fie ciuda? Ca de lectii ma gandesc ca nu te framanti.
In schimb, daca ai temperatura, eu zic sa ramai acasa, ca sa nu te trezesti cu vreo pneumonie.
Oricum ai face, sanatate iti doresc!

| Kasia a răspuns:

Domaneee daca ai scutire de ce nu stai acasa?
relaxeaza-te... ocupa-te de tine.
ce sa faci la scoala? recuperezi tuoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Dacă ai scutire pe 3 zile stai acasă 3 zile, nu te duci la şcoală până nu te-ai vindecat complet.
Te pup!

| Klaryssa a răspuns:

Chiar daca statul acasa pe laptop/calculator e o ispita r trebui sa mergi la scoala pentru ca materia in clasa a 9 a nu e prea usoara si ai putea sa ai de pierdut dupa, dar daca crezi ca poti intelege absolut tot doar copiindu-ti lectiile de la ceva coleg/colega....pai atunci SPOR LA TASTAT SI DISTRACTIE PLACUTA ACASA big grin

| ItsMaxi a răspuns:

Cred ca'ti bati joc de mine straight face dragul meu ei bine afla ca eu sunt racita cobza de 5 zile in coace am terminat vreo 20 de pachete cu servetele ma doare gatu imi dau lacrimile... si ei bine ma duc la scoala.straight face deci profita... ce as da sa ma relaxez si sa ma odihnesc si eu sad

Răspuns utilizator avertizat
| 0Denis0 a răspuns:

Pai daca crezi ca te simti mai bine te poti duce. Eu iti recomand sa mergi(numa daca te simti mai bine) pentru ca in clasa a 9-a e greu sa revii cu materia daca lipsesti la unele lectii. Inca o data iti zic daca poti du-te, daca nu, stai si bucurate de timp liber

| andrutzafrumusica a răspuns:

Mai bine te duci la scoala. oricum acasa te ve-i plictisi repede de unul singur si in plus nu ve-i pierde lectiile si nu ve-i ramane in urma. sper ca te-am ajutat