| Ghaghagha13 a întrebat:

Daca am luat omega 3 cu zoloft ppate sa aiba vreun efect negatuv? Mi-a zis medicul sa nu iau ca poate creste anxietatea dar atat? Altceva? Adica zoloft oricum isi face efectul? Le luasem deja

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Nu vad cum ar putea sa interactioneze un supliment de omega 3 cu Zoloft. Dar nu sunt medic.
Trebuia sa iti dea si o explicatie acel medic, nu sa te lase in ceata.

Uite ce informatie am gasit pe net:
"Suplimente cu omega 3. S-a constatat că mai mulți pacienți din studii au arătat o îmbunătățire a dispoziției când li s-au prescris pe langa medicatia antidepresiva, suplimente de ulei de pește cu continut ridicat de acizi grasi omega-3, metilfolat, vitamina D, comparativ cu cei care au luat doar medicamente."

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, intreaba l pe medic el stie