| jucatormeci a întrebat:

Buna seara, zoloft daca ai luat 50 iar dupa ai marit la 100trebuie sa astepti tot asa cateva saptamani sa ai efectul ala de la 100? Sau poate veni din prima zi? A avut cineva zoloft de 200 cum se simtea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| TipaAia369 a răspuns:

Buna! La Zoloft dureaza putin pana sa simti ca esti mai bine. Daca ai marit doza, e posibil sa te simti putin diferit dupa cateva zile sau poate sa dureze putin mai mult. In general e destul de folositor, dar pana la urma nu putem compara o persoana cu alta, pentru ca toti suntem diferiti si e normal sa ne simtim diferit chiar si la aceeasi doza de tratament. Degeaba vine cineva si iti spune ca la 200 s-a simtit foarte bine, cand pentru tine 200 poate fi prea mult si sa apara unele efecte nedorite, sau sa iti spuna cineva ca se simte bine la 50 cand pentru tine 50 e prea putin si nu te ajuta asa mult, asa ca nu o sa te ajute orice ti-am spune noi, legat de acea doza de "200". Pe langa asta, cel mai important e sa lucrezi tu cu tine, poate si cu un psiholog, nu tratamentul. 80% face terapia, 20% tratamentul si desigur, din cei 80% ce tin de terapie, aproape tot tine de tine, sa vrei sa fi bine si sa lucrezi la asta. Multa sanatate!