Daca am luat ovule cervucid timp de 5 zile, dupa cat timp pot face dragoste sa nu raman insarcinata? Ca am inteles ca poti sa ramai daca faci in timpul tratamentului, dar eu am terminat tratamentul. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pentru evitarea sarcinii, folositi prezervativul!
Cervucid este un medicament, nu un cotraceptiv.
Dupa terminarea tratamentului se evita sexul macar 5-6 zile!
Asa este indicat.
O zi buna happy

4 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Tratamentul asta nu este pentru fertilitate, oricand vei face sex neprotejat te supui unui risc

Si daca fac a 5 zi.are ceva?

Si daca fac a 5 zi are ceva.io tot timpul am facut fara prezervativ.doar el ma protejat.pot face?

Ma refer ca a trecut 5 zile de cand am terminat tratamentul. acum pot incepe sa fac?