| anonim_4396 a întrebat:

Daca am nascut copilul pe 4 iunie 2008 pana cand primesc indemnizatie pentru crestere copil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana copilul implineste 2 ani, respectiv pana pe 4 iulie 2008 inclusiv, iar daca este bolnav(Doamne fereste sa fie asa, expun doar prevederea legala), pana la varsta de 3 ani. Sanatate si numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Imi cer scuze, din greseala am scris iulie, corect este iunie, mi-a scapat din cauza ca acum suntem in iulie.

| `KiddO` a răspuns:

4 iunie 2010hee hee. adica 2 ani de la nasterea copilului