| 1puimic a întrebat:

Sunt mamica a unei printese de 4 luni si 10 zile. sunt in concediu de crestere copil si iau indemnizatie. ma gandeam sa-l fac si pe al doilea copil. stie cineva daca primesc indemnizatie si pentru al doilea, chiar daca nu ma duc la servici intre cele doua nasteri?

Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

Eu nu pot ca sa te ajut doar ca vroiam sa va urez multa multa fericire si sa ma complimentez pentru printesa voastra (

2 răspunsuri:
| vio2006 a răspuns:

Buna, puiutilor...nu stiu ce sa-ti spun, dar stiu sigur ce poti sa faci...suna la autoritatea tutelara de pe langa primaria domiciliului tau si roag-o pe doamna de acolo care se ocupa de indemnizatii sa te lamureasca... daca esti suficient de blanda la voce si mai ales insistenta...afli toate informatiile care-ti trebuie...Mult noroc fetitei tale...

| einstein a răspuns:

Da, linistita primesti. stiu cateva cazuri identice si e in regula. acum, formula de calcul nu o stiu, pentru ca, la schimbarile recente ale legii... nimeni nu mai prea intelege. dar, sigur e in regula sa mai faci un bebe :d