| dalila a întrebat:

Am nascut in 2009.nu sunt in romania.primesc banii pentru copil pe card.mai primesc banii pana face copilul 2 ani? sau mi i a oprit cu noua lege? multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, o sa primesti in continuare tot asa, noile prevederi ale legii se aplica numai pentru nasterile de dupa 1.01. 2011. Numai bine!

1 răspuns:
| gabriel1000 a răspuns:

Dupa cum spune legea in vigoare este obligatia statului Roman de a acorda acei bani in continuare pina ce copilul va implinii virsta de doi anisori.Deci noua lege nu poate opri ceva ce a fost acordat prin lege de guvenul Romaniei inainte de intrarea in vogoare noua lege. Sper ca am putut fi de folos.