| Radandam a întrebat:

Hei! Dacă o aluniță care este în piele te doare, de dimensiuni mici, localizata sub barbă, culoare este neagra cred, nu pot distinge bine ca îmi creste tot timpul par în ea... doctorul dermatolog recomanda doar scoaterea ei? Sau se poate da un tratament pentru asta? O crema ceva?

7 răspunsuri:
| Dandinelle a răspuns:

Am avut si eu o alunita dureroasa, tot a fost scoasa.
Mergi la medicul dermatolog si cere-i sfatul direct, el/ea se poaate uita mai de-aproape

| Radandam explică (pentru Dandinelle):

Și mediul ți-a spus ca asta e singura soluție?

| Radandam explică (pentru Radandam):

Medicul*

| Dandinelle a răspuns (pentru Radandam):

Da, era si pe spate sus unde ma zgaria mereu de la etichete. S-a uitat de-aproape, a zis ca nu e nici o problema de scos. Cele care-si schimba forma si culoarea, alea trebuie tinute sub observatie.

| Radandam explică (pentru Dandinelle):

Deci te durea, dar ai scos-o ca ai vrut tu, nu ca ți-a impus medicul?

| Dandinelle a răspuns (pentru Radandam):

Am scos pentru ca am vrut eu. ma deranja, de aia am si mers la un medic

| Radandam explică (pentru Dandinelle):

Pai eu te-am întrebat dacă ți-a zis medicul sa ți-o scoți? Sau ca ai vrut tu ca te deranja? Medicul a zis ca poți rămâne cu aluniță?