| Anonimul1233 a întrebat:

Saluut. Am 14 ani(aproape) si incepuse sa imi creasca fire de par pe, gat si de la perciuni. Eu sunt genul mai copilaros, nu sunt pregatit pentru barba sau chestii. Imi creste parul foarte repede, peste tot. Si mi-a fost frica sa il iau cu bigul, pentru ca eu cred ca o sa creasca barba. Am fost la tuns si frizerul a inceput sa imi ia parul, si m-a intrebat, si am zis,, daa" eram atat de bucuros(Arata urat). Mi l-a luat cu masina de tuns. Intrebarea e : Masina de tuns se comporta ca bigul? Acum va trebui sa ma barbieresc? Multu'

Răspuns Câştigător
| Comunity a răspuns:

Salutari! Din pacate sau din fericire pubertatea e un pas prin care trebuie sa trecem cu totii si la fiecare perosana se manifesta diferit. La unii trece ca si cum nu a fost, altii o sa isi aduca aminte de ea toata viata. Esti tanar si mentalitatea ta o sa se schimbe zi de zi, luna de luna, sunt sigur ca o sa treci cu bine in anii ce urmeaza. Nu o sa ma lungesc asa ca o sa iti raspund la intrebare. Pentru inceput te sfatuiesc sa folosesti masina de tuns pentru a indeparta firele de par care nu sunt necesare anilor tai deoarece sunt sigur ca pentru moment nu o sa creasca uniform. Bigul il folosesti cand mai cresti si vrei sa iti indesesti barba in caz ca te hotarasti sa iti schimbi look-urile. Nu va trebui sa te barbieresti, dar foloseste masina de tuns. Bigul/lamele de ras intr-adevar indesesc barba. Mult succes in toate.