| sonya69 a întrebat:

Daca am otita supurata si m-am aproape m-am vindecat, pot sa merg la mare? imi dau seama ca nu trebuie sa intru cu capul in apa si o sa protejez urechea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Nu! In nici un caz nu trebuie sa te duci. Imi pare rau! Eu as spune anul viitor sa te duci la mare nu anul acesta. Si eu anul trecut am fost la mare si nu mi-am putut proteja urechea sau ochii laughing. Ca doar nu vei sta numai pe mal sa atingi apa doar cu glesnele! Sti eu nu am experienta in asa ceva pentru ca nu am avut. Dar mai bine ai intreba doctorul cred ca el te poate ajuta mai mult!

2 răspunsuri:
| jojo_2491 a răspuns:

Daca tu esti sigura ca iti poti proteja urechea,adica sa nu iti intre apa deloc in ea,poti sa mergi,dar ai mare grija. otita supurata, netratata corespunzator, tine multi ani si in final duce la surzenie.

| TitiDrLove a răspuns:

Te protejez eu :X