| Kary_5797 a întrebat:

Daca am scapat de insulina, avand diabet de tip1, trebuie sa iau pastile toata viata ca sa nu imi mai urce glicemia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Eu stiu ca toti pacientii cu diabet zaharat tip1 trebuie tratati toata viata cu insulina pentru a mentine nivelul glicemiei cat mai aproape de valorile normale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate da, poate nu. Depinde de rezultat. Dar regim cit mai strict, va trebui sa tii. Daca iti scade glicemia cu regimul alimentar scapi si de pilule (asa face bunicul).