| JHsbjdhsb a întrebat:

Daca am usturime jos (poate fi infecție urinară pentru că am mai avut odată)pot baga ovule?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unde anume jos?
La pasarica unde efaci pipi, la vagin sau la anus?

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai mai avut odata, inseamna ca nu ai facut tratamnetul compet ori nu a fost tratamnetul corect si a recidivat.

Cum nu stim daca este o infectie urinara, bacteriana, virala sau vaginala, fiind prezenta o boala infectioasa, nu putem sa te sfatuim sa faci alcelasi tratamnet cu ovule, fiindca nu a functionat si nu te-ai vindecat, odata ce acum ai din nou usturimi, deci a recidivat.

Mergi la medic si repeta testele de: sange, urina si vaginale, pentru a se afla adevarat cauza care-ti produce usturimi si numai in acest caz se poate lua un tratamnet corect care sa te vindece.

| helpforyou a răspuns:

Poti baga ovule, dar daca ai mai avut si nu s-a vindecat complet, posibil sa fie degeaba sau mai rau.
Mergi la medic,