| Ubitaa a întrebat:

de 2 zile urinez foarte des chiar de 10 ori pe zi si cu sangerari si usturime...cine imi poate spune ce este? din cate am citit pe aici, cred ca este infectie urinara... naturist cu ce o pot trata?

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pana ajungi la doctor, poti sa ceri sfatul unui farmacist care iti poate recomanda un tratament in functie de varsta ta. Neoxazol nu prea se mai gaseste, dar exista Nolicin si Ciprinol.

| Ubitaa explică (pentru EmaS):

Deci se poate trata si fara doctor...stiti cam ce medicamente se folosesc pentru asta?

| EmaS a răspuns (pentru Ubitaa):

Eu am luat nolicin dar nu stiu cati ani ai, de aceea este important sa ceri informatii unui farmacist.

| AgathaRo a răspuns:

Nu poti trata dupa ureche fara stii ce ai. E nasol daca te ajungi la blocaj renal direct pe masa de operatie. Sfatul meu este sa mergi la spital.

| KTAleen a răspuns:

Mai bine mergi la doctor, nu te trata dupa ureche...

| AndreiILB a răspuns:

Este sigur o infectie urinara, si singura metoda este doctorul si eu aceeasi problema, Bafta i zi placuta

| Ubitaa explică (pentru AndreiILB):

Nu as vrea sa ajung la doctor...nu am fost niciodata si nici nu vreau... oricum acum e mai bine fata de prima zi cand a inceput!

| AndreiILB a răspuns (pentru Ubitaa):

Dwa dar poti face pietre la rinichi sau poate si mai grav sa ti`o retezehappy