| UmbraDeVulpe a întrebat:

Daca nu am infectie urinara oare de ce am usturime la penis uneori? Despre ce ar putea fi vorba? Infectie urinara nu e, deci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai tot adus subiectul asta in discutie de mai multe ori, dar se pare ca nu ti cont de sfaturile noastre, ca tot iritat ajungi, cand uiti sa te speli zilnic cu apa calda si sapun.

| relian a răspuns:

De unde sti ca nu ai infectie? Ai fost la doctor, ai facut test ceva,ori spui ca nu ai infectie asa de la tine?
Mergi la un laborator de asta ce face analize, dai urina,spui sa se uite dupa infectii, sari peste doctori.
Dupa doar de ai infectie trebuie reteta ori sa cauti un atibiotic pentru bacteria ce o sa fie, asta de o sa fie ceva.

Spui te ustura, unde anume, cand, baga ceva detalii.La scula, ok dar unde anume inauntru, afara, cand urinezi, sau cand?

Asa.zic si eu ma doare la basca? trebuie sa spui mai multe.

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Normal ca se uita.Nuti face test pentru altceva, pentru altceva trebuie sa ceri tu. Poate ai pietre la vezica urinara, fa si tu un control, nu-i cine stie ce.
Mergi si fa ultrasunete, daca stii cum fac femeile gravide de vad copilu.Se face exact la fel pentru vezica urinara, prostata, rinichi, asa stii daca ar fi ceva pietre.

Daca zici test infectii ai facut si nu-i nimic, fa si ultrasunete sau cum se mai numeste, oricum nu strica un control de asta.

Dupa rezultat stii unde sa mergi ce sa faci.

| relian a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Tu la dermatolog ai fost.Du-te omule la urolog daca zici ca ai chestii pe scula.
Cremele si mincatu fructelor si legumelor nu rezolva nimic, trebuie sa afli cauza, dar nu la detmatolog.

Răspuns utilizator avertizat
| relian a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Du-te la specialist. Specialistu la problema ta este urólogo, asta ca idee.Ce tine de organele de reproducere, mergi la urolog.
Ala știe ce sa iei spună, ce sa iei facă, unde sa te trimită dacă e nevoie sa faci analize, teste, etc.

Sa faci test, dacă ai bani, poți sa ocolești și doctori și fam și specialiștii, doar dai bani, mergi direct la clinica care face test de asta, aia e tot.Ai de ales între doctor de fam, specialist sau de faci tu din inițiativa ta acel ultrasound este alegerea ta.

Ala e bun de facut ca verifica toate ce am spus, așa de nu ai făcut niciodată vreo verificare e bine venită, nu iei strica.
Dacă nu ai bani, atunci iar pe traseu doctor de fam, Ala se uita, apoi dacă nu se pricepe te trimite la urolog.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

Hai că ne-ai disperat cu întrebările despre penisul tău. Mă mir că până acum nu ți s-a uscat și a căzut.