| imihaistoian a întrebat:

Daca Anticorpii Helicobacter Pylori au iesit Negativ inseamna cam am sau nu am aceasta bacterie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă rezultatul este "negativ" înseamnă că NU ai această bacterie!

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Daca scria "negativ", inseamna ca NU-L AI!
Pentru a fi mai sigur, mergi la medicul de familie.

| nico097 a răspuns:

Inseamna ca ii ai asa mi-a iesit si mie si nu e bine deloc inseamna ca flora intestinala e data peste cap si trebuie sa mananci anumite alimente pentru a forma din nou flora intestinala. Daca iesea pozitiv sangele nu continea anticorpi acestia dar a iesit negativ inseamna ca exista. Daca mai ai intrebari poti sa ma intrebi.Multa sanatate.

| pietrean a răspuns (pentru nico097):

"NEGATIV",inseamna ca nu este microbul la analize! "POZITIV", daca scria, insemna ca aveai acest microb.
Ti-a spus vreun medic, ca ai acest microb, in urma uei analize?

| nico097 a răspuns (pentru pietrean):

Mai citeste si pe internet sa vezi ce scrie da eu am facut aceasta analiza si scrie negru pe alb negativ virusul se afla in sange pozitiv nu se afla.

| pietrean a răspuns (pentru nico097):

Deja cuvantul "negativ",inseamna ca NU ai virusul!
Si fii sigur, ca inainte de a posta un raspuns, cand gasesc ca cineva are alta parere decat mine, caut pe GOOGLE, sa vad cum este corect.Asa am facut si acum!
Din modul cum ai scris ultima postare, nu inteleg nimic. Daca ai scrie corect gramatical, poate as intelege ce vrei sa spui.

| nico097 a răspuns (pentru pietrean):

Hai sa nu ne contrazicem aiurea mie mi-a spus un medic acum poate m-a mintit el in fine degeaba ma contrazic asa scrie pe analizele mele asa mi s-a spus.

| nico097 a răspuns:

Testul antigenului de la nivelul materiilor fecale

Normal-Pozitiv

Mostra de materii fecale nu contine antigen de H. pylori; acesta este un test negativ; cu toate acestea, un test negativ nu exclude existenta unei infectii

Anormal-Negativ

Mostra de materii fecale contine antigen de H.pylori