| anonim_4396 a întrebat:

Daca apare vaccinul pentru covid o sa facem din nou facultatea/liceul fizic, sau ramanem online?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Vaccinul apare in curand, dar o sa dureze destul de mult pana o sa fie produse suficiente doze pentru ca acesta sa isi faca eficienta.

Primii care vor primi vaccinul vor fi cei din categoriile de risc, mai dureaza pana ajunge si la restul.

In plus, distribuirea vaccinului unde trebuie si la cine trebuie constituie o problema mai mare decat producerea vaccinului in sine.

| Felys a răspuns:

Nu ai vazut ca nu va fi pentru toata lumea de la inceput, primii vor fi medicii, apoi cei care lucreza in institutiile statului si cei cu risc mare de boli si pana ajunge pentru toata lumea va mai trece mult timp.Bine ar fi ca macar anul scolar urmator sa ajungeti la clase dar nu se stie nimic sigur

| RoCkKiD a răspuns:

O sa mai dureze pana o sa reveniti in clase. Poate pe la vara sau la anul.

| Werrich a răspuns:

Vaccinul apare sigur, dar oamenii de rand sunt in ultima etapa, deci mai dureaza mult.

| Nirvanaaa a răspuns:

Nu cred ca se va reveni imediat ce apare vaccinul. Cred va mai dura ceva timp, 6 luni după in cel mai bun caz.