| Goddessss a întrebat:

La mai ce facem vaccinul dacă majoritatea facultăților sunt online?

20 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

La mai de ce sa mai învățam gramatica limbii române

| Goddessss explică (pentru AnemonaP):

Ia '' mai'' du-te si culca-te ca ești obosita!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca sa nu se mai dezvolte 20.000 de tulpine in corpurile neimunizate, de exemplu.
Si ca sa nu stam doua saptamani inchisi in case, pentru o gripa previzibila.
Pentru batrani/bolnavi cronici, ca sa mai traiasca si de acum incolo.
Sunt suficiente motive?

| Goddessss explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu stiu, de aia intreb.
la cati prieteni de ai mei au făcut vaccinul si tot forme urate au avut gândești ca l faci degeaba

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Goddessss):

Nu stiu, in teorie (si statistica), cei vaccinati nu ajung la forme prea grave.
Pentru batrani ar putea fi important, ei duc mai greu boala.

| Goddessss explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu zic ca chiar nu stiu si nu vreau sa fac afirmații false, dar zic fix ce am văzut cu ochii mei...

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu se pune problema sa fie "suficiente" din moment ce nu ai dat nici macar un singur motiv demn de luat in seama.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Si totusi te-ai bagat in seama, asa nedemne cum sunt.
Eu imi dau cu parerea, dar uite ca autoritatile sunt de aceeasi parere cu mine, so... Cearta-te cu ei, nu cu mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu sunt demne de luat in seama atunci cand judeci daca sa te vaccinezi sau nu.
Nu ma cert cu nimeni.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu m-am vaccinat cu gandul la alea, si nu regret.
Umblu acum pe unde am chef, plus ca mi se pare ca am luat virusul, iar pana la test mi-a trecut (febra foarte mare si spontana). Altfel probabil faceam gripa de 8-12 zile, ca prietenii nevaccinati. Eu am iesit negativ a 3-a zi dupa simptome.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Bine. Dar faptul ca nu regreti nu inseamna ca sunt motive bune.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Faptul că am trecut o zi printr-o boală care la nevaccinați tine până la 14 zile, e un motiv ok?
În loc să mă simt ca naiba, și să ajung în statistica definitorie pentru restricții, am respins virusul și mi-am reluat activitatea.
Voi, nevaccinatii, ne țineți în pandemie, cu frica voastră de ace.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu stii daca ai trecut prin boala.
Daca te deranjeaza atat de tare o "gripa previzibila" probabil ca poti sa spui ca e un motiv bun.
In pandemie te tin autoritatile.
Nu se poate sa imi pese mai putin de faptul ca ai tinut neaparat sa caracterizezi gresit ceea ce ii face pe unii oameni sa nu se vaccineze.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

In pandemie va tin pe voi, ca eu am green pass.
Cum am zis de la inceput, daca eu inteles gresit, am noroc ca autoritatile au inteles la fel de gresit ca si mine. Cu specialistii in frunte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Ar trebui sa te hotarasti daca esti sau nu "tinut in pandemie".
Vorbesti despre noroc de parca motivele pentru care te-ai vaccinat tu n-ar avea nicio legatura cu ce ai auzit de la cei care te conduc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, corectez: voi aveti restrictii, in pandemie suntem toti.
Ne conduc niste specialisti, mi se pare ok. Pe voi va conduc din astia ca Teodosie si Sosoaca, ceea ce nu e deloc ok.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu e deloc "ok".
Pe mine nu ma conduce nimeni. Teodosie nu stiu cine e iar de cealalta persoana am auzit de la vaccinatii de pe internet. Sper ca nu te-am naucit.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai... nu cred ca se facea special pentru cei de la facultate, ci pentru toti din tara asta.
Adica ma rog, asa era in reclama big grin

| oglindasultanului a răspuns:

Ca sa-ti poti misca trupul la o facultate reala fizica.

| Goddessss explică:

Am observat, dar nu zic nimic